کلیسای چورا

شهری است که به خوبی جامۀ فرهنگ و تاریخ خود را به تن کرده و آنها را در شکل شهری هیجان‌انگیز آمیخته است که چیزهای زیادی برای ارائه به مسافران سرتاسر جهان دارد. بنیان آن به دوران نوسنگی بازمی‌گردد. امروزی شهری مدرن است که به واسطۀ مساجد، قصرهای سلطنتی و کلیساهای جامع و نیز بازارهای سنتی به میراث تاریخی خود وفادار مانده است. بزرگترین شهر ترکیه، قد برافراشته میان غرب و شرق، هاله‌ای از سحر و افسون را می‌پراکند که به مذاق تمامی بازدیدکنندگان خوش خواهد آمد. در ایران نیز سالیان گردشگران زیادی با  به این شهر زیبا و تاریخی سفر میکنند. البته اگر هم فکر سیاحت و هم فکر تجارت هستید  به شما پیشنهاد می شود

 کلیسای چورا

کلیسای چورا

گرچه کلیسای چورا در مکانی دورافتاده به لحاظ توریستی واقع شده است، ولی به گفتۀ بازدیدکنندگان، هنر زیبای بیزانس آن ارزش تلاش برای رسیدن به آنجا را دارد. موزاییک‌های با شکوه و نقاشی‌های دیواری زندگی عیسی و مادرش مریم را به تصویر کشیده‌اند. این کلیسا به عنوان کلیسای ناجی مقدس در چورا شناخته شده و به عنوان یکی اززیبا ترین آثار به جای مانده از معماری بیزانس توصیف شده است. تاریخ ساخت آن به دوران کنستانتین برمی‌گردد. چوره در سال‌های اولیه آن یک صومعه بود. چند قرن بعد تبدیل به مسجد شد و ازسال ۱۹۴۸ نیز به موزه تبدیل شده است.

تور ارمنستان به دلیل نزدیکی و هم مرزی با کشور ایران ازجمله تورهای محبوب گردشگران ایرانی می‌باشد. قیمت تور ارمنستان به دو شکل زمینی و هوایی انجام می‌شود و تور زمینی ارمنستان نیز به دلیل عبور از جاده‌های بسیار سرسبز و خوش‌منظره مورد توجه می‌باشد. قیمت تور ارمنستان در لیست زیر می‌توانید آژانس‌های ارائه‌ دهنده تور ارمنستان را مشاهده نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *