بایدها و نبایدها در تور ترکیه۲

۵سرویس بهداشتی در ترکیه

در شهرهای توریستی ترکیه نظیر ، آنکارا و سایر شهرها سرویس‌ها بهداشتی مجهز عمومی تعبیه‌ شده است. به‌جز آن در مساجد و مراکز خرید نیز این امکان برای استفاده از سرویس بهداشتی فراهم‌شده است.

۶لوازم موردنیاز در تور ترکیه

در تور ترکیه بسته به فصل سفر و شهری که انتخاب کرده‌اید وسایل موردنیاز شما می‌تواند متفاوت باشد. اگر در فصل بهار یعنی حدود ماه‌های آوریل و می و یا در فصل پاییز در حدود ماه‌های اکتبر و نوامبر به ترکیه سفر می‌کنید به دلیل آب‌وهوای بارانی و سردی هوا بهتر است با خود لباس گرم ببرید. در این فصول قسمت‌های جنوبی ترکیه آب‌وهوای به نسبت گرم‌تری دارند.
در فصل تابستان یعنی در حدود ماه‌های ژانویه و سپتامبر به دلیل آب‌وهوای مدیترانه‌ای بهترین لباس در تور ترکیه لباس‌های نخی و کتان خنک می‌باشد و شاید سواحل شرقی و نزدیک دریای سیاه مناسب‌تر باشد.

لوازم موردنیاز در تور ترکیه

۷در سفر به ترکیه نگران پول نباشید

برای سفر به ترکیه می‌توانید با خود پول نقد به همراه داشته باشید اما در سراسر شهرهای ترکیه دستگاه‌های ATM برای انجام تراکنش‌های مالی وجود دارد و شما می‌توانید به‌راحتی پول خود را تبدیل کنید.

در سفر به ترکیه نگران پول نباشید

۸از بیان آن پرهیز کنید

مردمان ترکیه دارای حس ملیت‌گرایی زیادی هستند. آن‌ها تعصب خاصی نسبت به زبان، رسوم و مسائل سیاسی کشورشان دارند؛ بنابراین سعی کنید در طول مکالمه و گفت‌وگو با مردم محلی به‌شدت از صحبت‌های سیاسی پرهیز کنید و رعایت ادب و احترام را نسبت به شخصیت‌های سیاسی کشور داشته باشید. مردم ترکیه نسبت به پرچم کشور و سرود ملی خود بسیار حساس‌اند و احترام بسیاری برای آن قائل هستند.
توجه کنید در هنگام صحبت با مردم ترکیه اصلاً با دهان پر و یا در هنگام آدامس جویدن نباشید. آن‌ها بشدت رفتارهای شمارا مورد قضاوت قرار می‌دهند. یک نکته مهم دیگر به‌هیچ‌عنوان در حین صحبت خود از کلمات و قسم دادن استفاده نکنید چراکه باعث ایجاد عصبانیت در آن‌ها می‌شود.

۹لبخند زدن و صحبت کردن

هرگز در مکان‌های عمومی بلند صحبت نکنید. صحبت کردن بلند چه با تلفن همراه و چه در حین مکالمه با دوست خود باعث ایجاد ناراحتی برای اطرافیان می‌شود.
همواره لبخند زدن یکی از راه‌های نشان دادن محبت به‌طرف مقابل است و در بسیاری از کشورها یک امر پسندیده است. البته منظور از آن لبخند ملیح به‌طوری‌که با صدای بلند همراه نباشد. جالب است بدانید این امر در تور ترکیه کمتر صادق است. به این معنی که لبخند برای آن‌ها به معنای این هست که شما مشکلی دارید و یا آن‌ها منظور خاصی از لبخند خودخواهید داشت.

لبخند زدن و صحبت کردن

۱۰مکان های مقدس در ترکیه

هر کشوری بسته به دین خود مکان‌ها و معابد مقدسی دارد که احترام به آن‌ها آر شروط اولیه سفر به یک کشور می‌باشد.
در کشور ترکیه برای بازدید از مساجد و مقبره‌های افراد مهم و مقدس باید پوشش مناسب را داشته باشید. بسیاری از گردشگران این مکان‌ها را مانند یک موزه تصور می‌کنند درصورتی‌که احترام به آن‌ها بسیار اهمیت دارد.

اگر قصد را دارید میتوانید قیمت تور استانبول را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.

مکان های مقدس در ترکیه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *