بایدها و نبایدها در تور ترکیه۱

شاید در طی سفر خود به کشور ترکیه با مشکلاتی مواجه بشید. مشکلاتی از قبیل علائم و اشارات مورد استفاده مردم محلی و یا معنای خاص برخی از حرکات مردم ترکیه. بنابراین جهت داشتن سفری دل‌انگیز و خوب ، لازم است نکاتی در خصوص فرهنگ‌عامه و عقاید مردم کشور ترکیه بدانید.
با ما همراه شوید تا نکاتی کاربردی را قبل از سفر با تور ترکیه برایتان بازگو کنیم.
اگر قصد سفر به را دارید میتوانید قیمت تور استانبول را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.

۱دعوت و وعده‌های غذایی درترکیه

مهمان‌نوازی یکی از ویژگی‌های مهم فرهنگ کشور ترکیه می‌باشد. به‌طوری که شما اگر به ترکیه سفر کنید حداقل به یک وعده چای دعوت می‌شوید. توجه داشته باشید زمانی که فرصت کافی برای قبول دعوت را ندارید می‌توانید با گذاشتن دست راست خود بر سینه به نشانه احترام به‌طرف مقابل دعوت او را رد کنید. اگر دعوت به‌صرف یک وعده غذایی مانند ناهار و یا شام شدید دقت کنید که در بار اول دعوت را قبول نکنید و زمانی که میزبان دعوت را برای بار دوم و یا سوم تکرار کرد آن‌وقت دعوت او را بپذیرید.
اگر به فردی شمارا به منزل خود دعوت کرد بسیار پسندیده است که با خود هدیه‌ای به همراه داشته باشید.

دعوت و وعده‌های غذایی درترکیه

۲پوشش مناسب در ترکیه

توجه داشته باشید در تور ترکیه در شهر مختلف به لحاظ پوشش آزادی‌های متفاوتی دارید. به‌طور مثال در یک شهر ساحلی می‌توانید از لباس‌های مناسب فصل استفاده کنید اما در یک شهر توریستی دیگر و در نقاط پرتردد بهتر است برای احترام به مردم محلی پوشش نزدیک‌تری به آن‌ها انتخاب کنید.

پوشش مناسب

۳زبان بدن مردم ترکیه

هر کشوری متناسب بافرهنگ خاص خود از اشارات و علائمی استفاده می‌کند. بسته به قدمت تاریخی و تنوع اقوام گاها زبان بدن از قومی به قوم دیگر و از شهری به شهر دیگر متفاوت است؛ بنابراین اگر بخواهید سفری خاطره‌انگیز و لحظات شادی در تورترکیه داشته باشید باید آشنایی با زبان اشارات کشور موردنظر داشته باشید. البته باوجود حساسیت مردم محلی در خصوص نماد و حرکت‌های بدنی رایج در سایر نقاط دنیا، آن‌ها در برخورد با گردشگران بسیار منعطف هستند و تفاوت‌های فرهنگی را مدنظر قرار می‌دهند. به‌طور مثال در ترکیه تکان دادن سر به‌سرعت به معنای این هست که منظور شمارا متوجه نشده‌اند. اشاره به سر با یک حرکت به‌صورت مورب به معنای تائید حرف شماست.
مردمان ترکیه از حالت چهره برای تائید و یا رد نظر شما بسیار استفاده می‌کنند. به‌طور مثال حرکت ابروها به بالا و گاها جمع‌کردن ابروها به معنای ان است که نظر شما موردقبول او نیست.
هرگز بدون اجازه به بدن هیچ‌کس تماس نداشته باشید مگر آنکه خود فرد این اجازه را به شما بدهد.

زبان بدن مردم ترکیه

۴سیگار کشیدن در ترکیه

مانند بسیاری از کشورها سیگار کشیدن و استعمال هرگونه دخانیات در مرکز عمومی از قبیل اتوبوس، مترو ممنوع می‌باشد. اگرچه درگذشته سیگار کشیدن در ترکیه متداول بوده است اما برای آسایش گردشگران سعی شده است که این مورد به‌جز در مکان‌های مشخص ممنوع اعلام گردد؛ اما در مکان‌هایی مانند قهوه‌خانه‌ای سنتی شما افراد زیادی را در حال کشیدن سیگار خواهید یافت.

سیگار کشیدن در ترکیه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *