سفرنامه تور استانبول۲

روز سوم سفر صبح بعد از صبحانه به گردش و بازدید از مکانهای تاریخی و دیدنی و گردشی سپری شد. امروز کمتر از فروشگاه ها و مراکز خرید، خرید کردیم و بیشتر از دست فروشانی که می دیدیم خرید می کردیم. مسجد ایاصوفیه که از دیدنی های محبوب است را امروز دیدیم واقعا جالب بود مخصوصا گنبد بزرگش و مرتفع آن که با ۳۰ میلیون کاشی طلا پوشیده شده بود و همچنین موزاییک های بیزانسی آن برای من و همسرم خیلی جالب بود. مسجد آبی (مسجد سلطان احمد) با آن کاشی های مرمری آبی رنگ ما را شگفت زده کرد. مسجد سلیمانیه را هم امروز دیدیم اینجا هم جالب بود و شباهت زیادی به ایاصوفیه داشت.

مسجد آبی

روز چهارم بعد از صبحانه رفتیم به جزایر پرنس، در واقع نه جزیره در دریای مرمره است که بزرگترین و زیبا ترین آن ها بیوک آدا است. ما با کشتی به جزیره بویوک آدا رفتیم. نفری ۵/۳ لیر شد و یک ساعت و نیم روی آب بودیم. در میان راه از کنار دو جزیره عبور می کند و به بویوک آدا می رسد. در طول مسیر بهتر است در عرشه کشتی نشستیم و از این سفر دریایی کوتاه هم لذت بردیم. وقتی به جزیره رسیدیم دوچرخه کرایه کردیم و با آن به گردش در جزیره رفتیم. جزیره بویوک آدا خیلی سرسبز بود. ولی خوراکی ها در آن قیمت بالایی داشتند و ما چیزی نخوردیم. تمام جزیره پر از آرامش بود، جنگلها، ساحل همه و همه به ما آرامش داد. این گردش زیبا بیشتر وقت امروز ما را گرفت و شب فقط به دو مرکز خرید کوچک توانستیم بریم و البته گشتی در خیابان استقلال هم زدیم.

نتیجه تصویری برای بیوک آدا
بیشترین خریدی که در این سفر انجام دادم از مجتمع های و بود مخصوصا فروشگاه که قیمتهای مناسب تری داشت.
صبح روز آخر سفر، از هر روز زود تر بیدار شدیم و فقط برای دیدین حمام خرم سلطان رفتیم و بعد از ناهار هم دوباره به خیابان جذاب استقلال رفتیم، مغازه های خوش آب و رنگ و کافه های دنج و مراکز خرید در این خیابان هر گردشگری را به خود جذب می کند.
شب آخر به اسکله رفتیم، دریا آرام بود و هوا عالی بود. ساندویچ ماهی با نوشابه خوردیم. خیلی خوب بود.

اگر قصد را دارید میتوانید قیمت تور استانبول را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *